
Etter eierskifte og omstruktureringer i fjor, opplever Storeys vekst i interiørmarkedet. Det siste året har Impact bistått selskapet med rekruttering av ny regnskaps- og innkjøpsansvarlig, i tillegg til tre nye selgere.
Daglig leder Gjermund Kristiansen tror veksten fortsetter, og ser viktigheten av å rekruttere salgsmedarbeidere med de riktige egenskapene. - Det er stor forskjell på å kommunisere med eieren av en tradisjonell fargehandel og innkjøpsansvarlig i et stort byggevarehus, så vi er opptatt av å finne medarbeidere som kommuniserer godt på alle nivåer. I tillegg er det viktig å ha interesse for interiør og følge med på trendene, understreker han.
Storeys er en frittstående importør og leverandør av gulvbelegg, tapeter, tepper, parkett og andre interiørprodukter. Selskapet leverer ikke bare produktene, men også shop-in-shop-løsninger som gjør valget enklere for kundene når de besøker Fargerike, Maxbo eller andre av Storeys salgskanaler. I sine moderne lokaler i Gjerdrum har de stort showrom og 15 motiverte medarbeidere. Snart er to nye selgere på plass, og det skal sikre ny vekst fremover. Gjermund Kristiansen er godt fornøyd med prosessene med Impact. - Ja, det har vært svært ryddige prosesser, og vi er aldri i tvil om at kandidatene holder høy kvalitet og passer overens med profilene vi har definert. I tillegg er det alltid en engasjert og ærlig kommunikasjon, det setter vi stor pris på, sier han.
Både gulv- og veggmarkedet er i konstant endring, og Storeys prioriterer høyt å følge med på internasjonale messer for å fange opp trendene tidlig. - Det er viktig å ligge i forkant, og vi er opptatt av å ta inn produkter vi tror vil treffe norske forbrukere godt. Som uavhengig importør kan vi velge de produktene vi har mest tro på. En spennende utvikling akkurat nå er at vegg-til-vegg-teppet er på vei tilbake. Mange har erfart at laminatgulv er kaldt og at det blir mye støv i lufta. Tepper er varmere og binder støvet, i tillegg er det enkelt å legge vegg-til-vegg oppå laminatet. Denne utviklingen vil vi nok se klarere her hjemme etter hvert, spår Storeys-sjefen. Med to nye selgere på laget og en til under ansettelse på Vestlandet, ligger det uansett an til at Storeys kan fortsette veksten i et spennende marked.
|